Lysina lenina z.s.

Zapsaný spolek Lysina lenina vznikl v roce 2002 v Novém Městě na Moravě po předchozí několikaleté neformální spolupráci skupiny lidí, kteří měli zájem nejen přijímat, ale také aktivně připravovat kulturní programy, které běžně v regionu Novoměstska žádné instituce nenabízely. Kultura na Novoměstsku nám zkrátka leží na srdci.

Naším cílem je kvalitní kultura v Novém Městě na Moravě a jeho okolí.

Hlavním důvodem vzniku sdružení (nyní spolku) byl vznik instituce, která mohla oficiálně zastřešit pořadatelství hudebního a později také divadelního festivalu Křídla, který se od roku 2000 pravidelně odehrává v obci Křídla u Nového Města na Moravě. Rozsahem malý, atmosférou ovšem silný festival se může pochlubit trvalou přízní publika, ale také dobrým renomé mezi účinkujícími umělci.

Občané sdružení ve spolku Lysina lenina se pokoušejí připravovat akce nenásilně originální, v běžné nabídce chybějící, nikoliv ovšem hraničící či hru ničící, ale akce veskrze přívětivé, neagresivně energické a nevtíravě milé. Našimi hlavními zbraněmi v oblasti kultury jsou hudební a divadelní festivaly, pořádání samostatných koncertů a podobné taškařice.

Kdo pro vás toto vše připravuje?

Předseda výkonného výboru Daniel Šimek

a ostatní členové

Lada Hubáčková Pokorná

Zdenka Sokolíčková

Katka Růžičková

Jan Honzák Latzka

S velkými akcemi typu festivalů pomáhá velká řada dobrovolníků z řad členů sdružení.

Spolupracujeme s těmito partnery: